Diş Eti Estetiği – Pembe Estetik

 DİŞ ETİ ESTETİĞİ

Pembe estetik Pembe estetik :Estetik söz konusu olduğunda, diş etleri, dudaklar ve çenelerin birbiri ile ilişkisi gibi bir çok unsuru bir arada değerlendirmek gereklidir. Yalnızca dişlere uygulanan estetik müdahaleler çoğu zaman tek başına yeterli olmamaktadır.

Estetik diş hekimliği konusunda bilgili ve deneyimli bir diş hekimi estetiği sağlamak için gerektiğinde diş etlerinde küçültme yada düzenleme yapar. Bazı durumlarda ise ekleme yaparak arzu edilen gülümsemenize kavuşmanızı sağlar.

Pembe estetik

Diş eti estetiği

Diş eti estetiği Diş eti estetiğinden bahsetmek için öncelikle sağlıklı bir doku gereklidir. Açık pembe renkli ve dokununca kanamayan ödemsiz dokular sağlıklı dişeti dokularıdır. Eğer diş eti iltihabı varsa dişetleri şiş ve kırmızı renklidir. Portakal kabuğu görüntüsü adını verdiğimiz pütürlü bir yapısı vardır. En önemlisi ise gülümseme anında dişetleri nin çok ön planda görünmemesi gerekir. Gülümsediğinizde diş etlerinin çok fazla görünmesine gummy smile adı verilir ve gingivektomi operasyonu ile düzeltilmelidir. Diş eti manikürü adı da verilen bu operasyon ile diş etlerinin seviyesi bir miktar daha gülümseme hattının üstüne kadar kaldırılır.

Bazı durumlar vardır ki dişlerin gayet güzel olmasına rağmen yalnızca pembe estetik adı verilen diş etlerinin pozisyonu gülümsemenin ahengini bozar.

Estetik Dişler için bu husus da değerlendirilir. Pembe estetik için ayrı bir operasyon gerekiyor olması da  toplam tedavi fiyatlarını etkileyen bir unsur olacaktır. Tedavi ücretleri ne Gingivektomi, Flap Operasyonu, Dişeti küretaji gibi tedaviler ayrıca eklenecektir.

 

 DİŞ ETİ ESTETİĞİ     |    PEMBE ESTETİK     |    GİNGİVEKTOMİ    |  FLAP OPERASYONU   |    PORSELEN DİŞ

2 Responses to Diş Eti Estetiği – Pembe Estetik

  1. Rıza says:

    Güldüğümde dişe etlerim çok görünüyor diş doktorum söyledikten sonra bunu farkettim. Pembe estetik dediğinizde tam olarak bu sanıyorum. Dişeti manikürü yapılıyormuş dişetini estetik hale getirmek için önerebileceğiniz bu konuda uzman iyi bir diş hekimi sormak istiyorum. Bu arada sitenizi çok başarılı buldum. İyi akşamlar dilerim.

  2. Arzu K. says:

    Dişetlerimde morarmalar oluştu. Bu durum beni rahatsız etmeye başladı. Durumu anlamak için estetik diş doktoru tavsiye etti bir arkadaşım. Sizce doğru bir kararmı yoksa arkadaşım benle maytap geçmek içinmi estetik diş doktoru demiştir, yoksa başka bir doktoramı gitmeliyim ?

Bir Cevap Yazın